Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

Neatsakinga slauga – nesaugi senatvė

Šių metų rugpjūčio 31 dieną Samylų seniūnijoje, Laumėnų kaime, sodininkų bendrijoje „Pajūris“, degė privačių senelių globos namų dūmtraukis, nuo jo buvo užsidegusios kamino apšildymo medžiagos. Buvo kilusi grėsmė gaisrui išplisti, tad galėjo ne tik sudegti visas pastatas, bet ir žūti visi globos namų gyventojai, kadangi buvo ne tik netinkamai įrengtas dūmtraukis, bet ir nenumatyti evakavimo iš pastato keliai. Laimei, gaisras neišplito, nes jį laiku pastebėjo ir gesintuvu užgesino globos namų darbuotojai. Labai gerai, kad šie senelių namai bent buvo apsirūpinę pirminėmis gesinimo priemonėmis ir apskritai, kad buvo žmogus, mokantis naudotis gesintuvu.

 

 

Šis gaisras mūsų tarnybai sukėlė didelį susirūpinimą. Kadangi net neturime duomenų apie individualios paskirties namuose, o tuo labiau – sodininkų bendrijose, įrengtus senelių globos namus. Neturėdami tokių duomenų negalime įvertinti, kokia tų statinių priešgaisrinė būklė, koks personalo pasirengimas įvairioms ekstremalioms situacijoms.

 

 

Raginame visus, bekuriančius senelių namus ar besiimančius kokios kitos veiklos, būtinai pakeisti pastatų paskirtį, registruotis ir susisiekti su atsakingu mūsų tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyr. inspektoriumi Artūru Aldoniu telefonu (8~37) 34 13 39.

 

 

Specialistai tik tuomet galės įvertinti jūsų pastatų tinkamumą, patars, kaip pagerinti jų būklę, padės numatyti evakavimo kelius ir kitais panašiais klausimais, taip pat bus sudaryti mūsų tarnybai gaisro atveju būtini pajėgų sutelkimo planai.

 

 

Taip pat kviečiame likti neabejingą visuomenę. Jei žinote, kad kur nors individualios paskirties pastatuose įsikūrė visuomeninę veiklą vykdančios organizacijos, informuokite mus. Mes susisieksime su tomis organizacijomis ar privačiais asmenimis ir galėsime jiems padėti parengti reikiamus dokumentus, planus, numatyti privažiavimo ir evakavimo kelius.

Norime įspėti, kad už priešgaisrinę pastatų būklę yra atsakingi įmonių vadovai, tad nesilaikantiesiems įstatymų ir PAGD taisyklių gresia atsakomybė. 

Užkrauta per 0.01 sekundes
2,008,039 unikalūs lankytojai