Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!
Savanorystė

Apie savanorystę

 

Savanorystės tikslai, jos prasmė nusakoma aiškiai ir trumpai. Savanorystė stiprina pilietinę visuomenę, skatina tarpusavio bendravimą, vienų kitiems pagalbą. Tikrais savanoriais būna žmonės, neabejingi savo artimo problemoms. Tokių žmonių Lietuvoje daug. Savanorių organizacijos pradėjo kurtis vos atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę. Kūrėsi ir ugniagesiai savanoriai. 

 

Pirmosios ugniagesių savanorių organizacijos įsikūrė 1998 metais. Šios idėjos ėmėsi vos vienas kitas aktyvistas iš ugniagesių bendruomenės. Kai kurie iš šios bendruomenės ilgokai snūduriavo, nors ir žinojo, kad daugelyje šalių ugniagesiai savanoriai gerai organizuoti, sėkmingai gesina gaisrus, atlieka gelbėjimo darbus. 

 

Ryžtingai nusiteikus turėti ugniagesius savanorius, galinčius gesinti gaisrus, darbo imtasi 2010 metais. Tais metais sudaryta darbo grupė liepos 15 d. susirinko aptarti ir pradėti ruošti savanoriškos ugniagesių veiklos koncepcijos projektą. Niekas neabejojo, kad siekiant saugumo reikia reformų ir permainų. Įstatymo parengimas, jo svarstymas užtruko, tad 2014 m. lapkričio 13 d. Priešgaisrinės saugos įstatymo papildymai buvo priimti. 

 

Atsiradus visoms prielaidoms, kad vyktų permainos, stebina abejonės šio darbo sėkme. Kartais pasigirsta šnekančių, kad neatsiras savanorių, kad dar anksti juos organizuoti. Dar blogiau, kai ugniagesių savanorių organizavimas pateikiamas kaip valdžios, tai yra biurokratijos, stumiama idėja, nors iš tikrųjų savanorystės idėja kilo pačioje ugniagesių bendruomenėje, norint turėti stipresnes ugniagesių pajėgas kaimo vietovėse, kad gaisro gesinti neatvažiuotų vienišas ugniagesys. Reikia suprasti, kad pažanga nepasiekiama nei greitai, nei lengvai. Svarbiausia, kad nebūtų abejojančiųjų šia idėja pačioje ugniagesių bendruomenėje. Darbas ir kantrybė svarbiausia siekiant pažangos.

 

Parengė Kauno APGV Organizacinio skyriaus vyriausiasis specialistas Vitas Rimkus

Užkrauta per 0.01 sekundes
2,615,376 unikalūs lankytojai