Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

Po cheminio pavojaus

Gegužės 7 dieną gautas pranešimas iš piliečio, kad statybvietėje atliekant kasimo darbus žemėje buvo rastas didelis indas su maždaug 700 litrų gelsvos spalvos cheminės medžiagos, skleidžiančios aitrų kvapą. Atvykus ugniagesiams atlikta žvalgyba, rastas indas su nežinomu skysčiu (galimai chloru). Turimais matavimo prietaisais buvo mėginama nustatyti, ar gruntas nėra užterštas. Normaliomis sąlygomis chloras yra gelsvai žalios aštraus kvapo dujos. Žmogus, įkvėpęs chloro, dūsta ir gali mirti.

 

 

Teritorija buvo aptverta apie 300 m spinduliu, iš aptvertoje teritorijoje esančių įmonių evakuota apie 100 darbuotojų. Vienam iš įmonės darbuotojų, kliudžiusių statinę su nenustatyta chemine medžiaga, pablogėjo savijauta, jis buvo išvežtas į Kauno medicinos universiteto klinikų Intensyviosios terapijos skyrių.

 

Įkurtas įvykio likvidavimo štabas, kurio tikslas – koordinuoti darbų barų veiksmus. Ugniagesiai gelbėtojai dirbo su A lygio kostiumais (kvėpavimo aparatai viduje). Paimti mėginiai perduoti Aplinkos apsaugos agentūros Kauno skyriaus pareigūnui, kad būtų nustatyta tiksli medžiagos sudėtis.

 

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osis komandos ugniagesys gelbėtojas Arūnas Remeika, apsaugotas specialiais su cheminėmis medžiagomis dirbti skirtais drabužiais ir kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis, gebantis valdyti sunkiąją techniką, iškėlė iš grunto statinę su pavojingomis medžiagomis.

 

Pažeistas indas buvo hermetizuotas, sustabdytas cheminės medžiagos nutekėjimas, po to, pasitelkus papildomą techniką, atvežtas transportavimo konteineris ir į jį perkeltas rastasis indas, surinktas galimai užterštas gruntas.

 

Visi įvykyje dalyvavę ugniagesiai gelbėtojai buvo apžiūrėti mediko (įvertinta jų sveikatos būklė). Jiems suteikta profilaktinė pagalba bei rekomenduota stebėti sveikatą. Gelbėjimo darbams vadovavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius.

 

 

 

Teritorija palikta iki ryto saugoti policijai, informuotos civilinės saugos atsakingos institucijos ir miesto meras.

 

 

 

 

PAPILDYTA 2015-05-12

 

Iš žemiau pateiktų nuotraukų matyti, kokią žalą ši cheminė tarša padarė gamtai. O koks poveikis žmonių sveikatai? Nors indą su cheminėmis medžiagomis, rizikuodami savo sveikata, ugniagesiai gelbėtojai hermetizavo jau gegužės 7-ąją, buvo informuota miesto savivaldybė ir kitos institucijos, jis iki šios dienos vis dar paliktas ten, kur ir buvo rastas. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cheminiam pavojui Taikos prospekte pagaliau praėjus Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius konstatavo, kad mūsų tarnybos jėga – žmonės. Jie, nevilkindami ir rizikuodami savo sveikata, nuo pačių pirmųjų minučių organizavo darbus, kad būtų užkirstas kelias galimai katastrofai. Viršininkas ypač dėkingas pirmiesiems įvykio vietoje dirbusiems padaliniams, nes laiku buvo suprasta, kokio masto ši nelaimė, laiku buvo evakuoti ir apsaugoti pavojingoje teritorijoje esančių įmonių darbuotojai, laiku buvo sustabdytas mirtinai pavojingų chloro dujų nutekėjimas. Pakanka mažo kiekio šių dujų, patekusių į kvėpavimo takus, ir gyvybės išsaugojimas lieka minimalus.

 

Apskrities viršininkas, savo darbą priešgaisrinėje apsaugoje pradėjęs būtent dirbdamas likviduojant cheminius ir radiacinius incidentus, labai dėkingas policijos ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, visas tas ilgas paras budėjusiems šalia pavojingos teritorijos esančioje zonoje. Kas būtų nutikę, jei į nesaugomą teritoriją būtų užklydę vaikai ar pavojaus nesuprantantys žmonės? Įvykio vietoje net staiga sunykusi augmenija parodė, kokio masto ir kokį pavojų keliantis užterštumas.

 

Cheminė nelaimė Taikos prospekte – pamoka ugniagesiams gelbėtojams, paskatinimas ir toliau tobulinti savo įgūdžius likviduojant cheminius incidentus. Menkiausia jų klaida būtų virtusi tragedija. Ne tik jų pačių gyvybes dabar mėgintų išsaugoti reanimacijų skyrių medikai, bet ir būtų buvusi ne viena dešimtis civilių gyventojų žūtis.

 

Reziume. Miesto ugniagesiai pataria teoretikams, tiek laiko nesugebėjusiems suvokti padėties pavojingumo ir nesiėmusiems skubių veiksmų, kur kas labiau pasigilinti bent jau į metodinę literatūrą apie cheminius pavojus.

Užkrauta per 0.01 sekundes
2,008,037 unikalūs lankytojai