Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Biudžetinė įstaiga. Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191012084
Kauno APGV neatlieka jokių mokamų paslaugų ir nesusijusi su gaisrines paslaugas už mokestį atliekančiomis įmonėmis.

Susitikimas

Susitikimas

Kaune lankėsi naujasis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius

 

 

Kovo 22 dieną Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos salėje vyko pirmasis susitikimas su naujuoju Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriumi Kęstučiu Lukošiumi ir jo patarėju Vytu Kaziliūnu. Susitikime taip pat dalyvavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius, viršininko pavaduotojas Tomas Sušinskas, komandų ir tarnybų viršininkai ir jų pavaduotojai, Parengties užtikrinimo skyriaus viršininkas Žydrūnas Trečiokas, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Artūras Šalvaitis, Statybų priežiūros ir Prevencinės veiklos poskyrių viršininkai, Operacinio vadovavimo skyriaus atstovai, Civilinės saugos skyriaus vedėjas Albertas Ziminskas, Organizacinio skyriaus vedėjo pavaduotoja Alevtina Krenickaja, Kauno ugniagesių ir gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Gintautas Stonys, 5-osios Budinčios pamainos ugniagesiai gelbėtojai.

 

Pavasario pavojai

Pavasario pavojai

Degini žolę – rizikuoji ne tik gauti baudą, bet ir keli pavojų gyvybei!

 

Kiekvieną pavasarį, pradžiūvus žemei, padaugėja skambučių bendruoju pagalbos telefonu 112 – ugniagesiai gelbėtojai kviečiami gesinti padegtos pernykštės žolės. Gaisrai atviruose plotuose neretai gali persimesti į sodybas, miškus, dažnai iškyla grėsmė žūti ne tik žvėrims, bet ir žmonėms.

 

Tokių gaisrų gesinimas atima ne tik labai daug ugniagesių pajėgų, bet ir padaro labai didelių nuostolių gamtai bei turtui: sudega augalai, jų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai. Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į sodybas, ūkinius pastatus, tokiuose gaisruose žūsta žmonės. Be to, labai smarkiai užteršiama aplinka – išsiskiria toksiškos dujos ir įvairios sveikatai kenksmingos dalelės, kurių sudėtyje yra suodžių, dervos, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų.

 

Padėka

Padėka

Laba diena,


rašau Jums norėdama pasidžiaugti Kauno gaisrininkų darbu, operatyvumu, gebėjimu žmogui padėti ištikus nelaimėj, tačiau svarbiausia – ne biurokratiniu, o žmogišku ir atsakingu požiūriu į atliekamą darbą ir į besikreipiantį žmogų.

 

Kovo 10 dieną, apie 17 val., Kaune, ties Savanorių pr. 155 namu, mano vairuojamam automobiliui atsitrenkus į gilią duobę, iš po kapoto pradėjo rūkti dūmai. Kadangi automobilyje sumontuota dujų įranga, aplink namai, daug kitų automobilių, judri gatvė, be galo išsigandau, pati jokios iniciatyvos nesiėmiau ir paskambinau telefonu 112. Netrukus atvyko net du gaisrinės ekipažai, gaisrininkai, nedelsdami apžiūrėję mano automobilį, konstatavo, kad galimai atsitrenkus į gilią duobę, pateko į variklį ar duslintuvą vandens, dėl to kilo dūmai.

Sportas

Sportas

Kaune išrinktas 2017 m. sportiškiausias darbo kolektyvas

 

Kovo 4 d. baigėsi visą vasarį trukęs paplūdimio tinklinio turnyras. Jo nugalėtojais tapo ir teisę vadintis sportiškiausiu darbo kolektyvu įgijo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda. Komandai atstovavo Arnoldas Zokas, Darius Baukus, Arnoldas Komičius, Audrius Balabonas, Marius Ališauskas, Merūnas Savitskas. Mūsų komanda sportiškiausio darbo kolektyvo titulą apgynė trečius metus iš eilės.

Švietimas

Švietimas

Sunku pratybose – lengva nutikus bėdaiKovo 3 d. Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos budinčios pamainos pareigūnai tarnybos metu, o 1-osios komandos ugniagesys Robertas Šaginas  ir Operacinio vadovavimo skyriaus specialistas Renaldas Kuliešius geranoriškai pasisiūlę ne tarnybos metu, dalyvavo praktikos savaitės Žmogaus saugos dienoje Kauno technologijos universiteto Vaižganto progimnazijoje.

 

Budinti pamaina surengė 1–4 ir 5–6 klasių moksleivių evakuacijos pratybas, o R. Šaginas ir R. Kuliešius salėje moksleivius supažindino su ugniagesybos Kaune istorija ir ugniagesio gelbėtojo profesija.

Užkrauta per 0.06 sekundes
426,354 unikalūs lankytojai