Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!
ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
Telefonai pasiteirauti
Dėl gaisrų, jų tyrimų, priešgaisrinių patikrinimų – (8 37) 24 01 92
Dėl gaisrinių hidrantų – 8 707 69521
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt
Kauno PGV neatlieka jokių mokamų paslaugų ir nesusijusi su gaisrines paslaugas už mokestį atliekančiomis įmonėmis.

Patarimai

Patarimai

Kuo pasirūpinti, kad virtuvėje nekiltų gaisras

 

Lietuvoje gaisrai neretai kyla namų virtuvėse. Jie dažniausiai įsiplieskia, kai neatsargiai elgiamasi su ugnimi. O kai ruošiant maistą prie viryklės vilkima netinkama, sintetinė, apranga, tuomet dar ir apdegama.

 

Kad netektų savęs kaltinti dėl aplaidaus užmaršumo, išeiti iš virtuvės reikėtų tik baigus virti maistą ir nukėlus nuo viryklės puodus bei užsukus jos degiklius. Aplink puodus nereikėtų suktis vilkint drabužiais plačiomis rankovėmis, nedėvėti sintetinių drabužių, nenaudoti sintetinių šluosčių ar rankšluosčių. Ir, žinoma, nereikėtų virtuvėje palikti mažamečių vaikų be priežiūros.

Smalkės

Smalkės

Smalkių jutikliai gali išgelbėti nuo apsinuodijimo ir galimos žūties

 

Apsinuodijimai anglies monoksidu (smalkėmis) užima trečią vietą po apsinuodijimų vaistais ir alkoholiu, todėl labai svarbu apsisaugoti patiems nuo galimybės apsinuodyti ar net žūti nuo šių dujų ir panaikinti apsinuodijimo šiomis dujomis riziką.

 

Smalkės yra ypač nuodingos bespalvės ir bekvapės dujos. Per kvėpavimo takus patekusios į kraują sutrikdo deguonies tiekimą iš kraujo į organizmą. Priklausomai nuo smalkių koncentracijos ir poveikio laiko, jaučiami įvairūs negalavimai – nuovargis, pykinimas, migrena, galvos svaigimas, traukuliai, kvėpavimo, koordinacijos sutrikimai. Sudėtingais atvejais negrįžtamai pažeidžiamos smegenų ląstelės ir širdies raumuo. Kai organizmas negauna deguonies, netenkama sąmonės ir mirštama. Jei smalkių koncentracija didelė, mirtinai apsinuodijama per kelias minutes. Patikimai nustatyti, ar nėra nuolatinio šių dujų poveikio mūsų organizmui, galima tik specialiais jutikliais.

 

Potvynis

Potvynis

Ruoškimės potvyniui

 

Potvynis – tai stichinė nelaimė, sukeliama staigaus vandens pertekliaus. Kasmet pasaulyje dėl potvynių žūsta beveik 7000 žmonių. Potvynį sukelia intensyvus sniego tirpsmas, gausios liūtys, ledų sangrūdos, užtvankų griūtys.

 

Didžiausi ir pavojingiausi potvyniai Lietuvoje kyla dėl tirpstančio sniego. Potvyniai gali užlieti daugiau nei 351 000 ha, tai yra apie 5 proc. Lietuvos teritorijos. Gali būti užlieta 193 000 ha žemės ūkio naudmenų, 93 000 ha miškų ir 28 000 ha urbanizuotos teritorijos.

 

Būkite atidūs

Būkite atidūs

Palankus oras varvekliams susidaryti. Būkite atsargūs!

Statinių savininkai ir naudotojai, sustiprinkite statinių priežiūrą žiemos sąlygomis!

 

Prasidėjus permainingiems orams, kai dienomis temperatūra priartės prie nulio, ant namų stogų formuosis varvekliai ir susidarys pavojingos sniego nuošliaužos. Varveklis, krentantis nuo stogo, gali stipriai sužaloti ne tik praeivius, bet ir apgadinti šalia namo stovinčius gyventojų automobilius.

 

Bendro naudojimo teritorijų, gatvių, šaligatvių valymą ir priežiūrą turi organizuoti seniūnijos. Daugiabučius namus administruojančios bendrijos ar pastatus administruojančios įmonės, kol dar neįvyko nelaimė, turėtų nedelsdami pasirūpinti gyventojų ir jų turto saugumu: nudaužyti varveklius bei nukasti sniegą tose vietose, kur gali susidaryti pavojingos nuošliaužos. Prieš pradedant tokius darbus, vietas, kuriose kyla pavojus praeivių gyvybei ar gyventojų turtui, būtina aptverti įspėjamosiomis juostomis. Privačių namų savininkai arba nuomininkai turi užtikrinti praeivių saugumą, tad būtina nukasti sniegą, nukapoti susiformavusį ledą, slidžias vietas pabarstyti smėlio mišiniu.

 

Lietuvos gimtadienis

 

Užkrauta per 0.02 sekundes
3,006,733 unikalūs lankytojai