Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!
ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
Telefonai pasiteirauti
Dėl gaisrų, jų tyrimų, priešgaisrinių patikrinimų – (8 37) 24 01 92
Dėl gaisrinių hidrantų – 8 707 69521
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt
Kauno PGV neatlieka jokių mokamų paslaugų ir nesusijusi su gaisrines paslaugas už mokestį atliekančiomis įmonėmis.

Padėkime

Padėkime

Gustas nežino, kad pasaulį galima matyti, tačiau tėvai pasiruošę viską paaukoti, kad vaikas išvystų saulę

 

Trijų mėnesių Gustą tėvai vadina savo stebuklu ir angelu. Kūdikis buvo ilgai planuotas ir lauktas. Nors jo gimimas nebuvo sklandus, savo skardžiu juoku jis tiesiog spinduliuoja gyvenimo džiaugsmą. Tačiau Gustas nežino, kad pasaulį galima ne tik girdėti, jausti, užuosti, bet ir matyti. Prieš mėnesį jam diagnozuota retinoblastoma – reta vėžio forma, pažeidžianti kūdikių regėjimą. Laukia ilgas ir varginantis gydymas, bet tėvai nepraranda vilties, kad jis matys.

Pavojingos atliekos

Pavojingos atliekos

Taupiųjų lempučių poveikis sveikatai ir aplinkai

 

Vienoje energiją taupančioje lemputėje yra maždaug 5 mg gyvsidabrio – net 100 kartų mažiau nei įprastame gyvsidabrio termometre. Sveikatai pavojingas kiekis yra 100 mg pasklidusių gyvsidabrio garų, o grėsmę žmogaus gyvybei kelia 300 mg. Sunerimti dėl sveikatos turėtume tik tuomet, jei vienoje vietoje sudužtų 20, o dėl gyvybės – 60 lempučių. Paprastai tokių nelaimingų atsitikimų neįvyksta, o netyčia sudaužius taupiąją lemputę, nereikia panikuoti – užtenka vos 10–15 minučių gerai pravėdinti patalpas, šukes sudėti į atskirą maišelį, o dūžio vietą kruopščiai išvalyti drėgnu popieriniu rankšluosčiu.

Gyvsidabris

Gyvsidabris

Ką daryti sudužus termometrui?

 

Atvykę į iškvietimo vietą ugniagesiai dažniausiai randa sudužusio buitinio termometro liekanas bei šalia pabirusio gyvsidabrio. Visos pavojingos atliekos saugiai surenkamos į stiklinį indą, užpilamos vandeniu. Atliekama patalpos, kurioje išsiliejo nuodingas metalas, demerkurizacija, t. y. patalpa išplaunama muilo ir sodos tirpalu. Pastato konstrukcijos, kurių mechaniškai nuvalyti neįmanoma, išpurškiamos specialiais pavojingų medžiagų likučius neutralizuojančiais tirpalais. Daiktai, kurie gali būti prisisotinę pavojingų garų, pašalinami iš patalpų.

 

 

Virtualūs susitikimai

Virtualūs susitikimai

Pirmosios nuotolinės konsultacijos gyventojams

 

Kovo 31 dieną Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai surengė pirmąsias nuotolines konsultacijas gyventojams. Norintieji dalyvauti iš anksto registravosi elektroniniu paštu, prisijungimo nuoroda užsiregistravusiesiems buvo pateikta prieš prasidedant nuotoliniam susitikimui.

112

112

Bendrasis pagalbos centras baigia perimti skambučius greitosios medicinos pagalbos tarnybos telefono numeriais

 

2021 metų kovo 30 dieną Bendrasis pagalbos centras (BPC) perima greitosios medicinos pagalbos tarnybos trumpųjų telefono ryšio numerių 03, 103 ir 033 administravimą tose Kauno, Alytaus, Tauragės ir Marijampolės apskričių savivaldybėse, kurių teritoriją aptarnauja Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties dispečerinė.

 

Užkrauta per 0.02 sekundes
3,101,932 unikalūs lankytojai