Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Būk saugus

Būk saugus

Moksleiviams – saugaus elgesio žaidynės

 

Įsibėgėjus mokslo metams Kauno miesto bei rajono,  Prienų, Kėdainių, Alytaus, Jonavos ir netgi Vilniaus mokyklų  vyresnių klasių mokiniams buvo surengtas tradicinis saugaus eismo konkursas „Būk saugus“. 

 

Surengtame konkurse išbandyti jėgas ryžosi 170 mokinių, suformavusių beveik 30 komandų. Užduotys joms buvo diferencijuojamos atsižvelgiant į skirtingas amžiaus grupes (5–8 klasės ir 9–12 klasės). Kiekviena komanda turėjo atlikti 6 įskaitines užduotis, kurios buvo vertinamos balais.

 

Renginio „Būk saugus“ tikslas – formuoti moksleivių saugaus elgesio įgūdžius bei ugdyti gebėjimą tinkamai pasirinkti ir teisingai naudotis įvairiomis gelbėjimosi priemonėmis ar suteikti pagalbą, jei prireiktų. Tradiciškai dėmesio buvo skiriama saugaus eismo temoms. Kadangi užduotys – nuo civilinės saugos iki pirmosios pagalbos, šįkart konkursas virto tikra saugaus elgesio daugiakove. Moksleiviai pademonstravo sugebantys tikrai neprastai orientuotis ekstremalių situacijų metu bei naudotis visomis galimomis apsaugos priemonėmis, užtikrinti savo ir šalia esančių žmonių saugumą.

 

Civilinės saugos praktinė užduotis vyko pabėgimo kambaryje, įrengtame šaltojo karo laikus menančioje buvusioje požeminėje slėptuvėje. Čia jų laukė kalnas į lentynas sudėliotų įvairių maisto produktų bei medicininių reikmenų, iš kurių vyresnieji mokiniai turėjo surasti septynis tinkamus laikyti slėptuvėje ir paaiškinti, kokiais atvejais, kas ir kaip būtų naudojama. Jaunesniųjų klasių komandos iš gausybės priemonių turėjo parinkti 5 privalomas asmenines apsaugos priemones suvirintojo profesijai ir jomis aprengti vieną iš komandos dalyvių.

 

Taip pat buvo surengtas „protmūšis veiksme“ – vyresnėliams pasiūlyta tinkamai užsidėti aukštalipių apraišus ir šalmą. Jaunesnių klasių mokiniai iš gausybės priemonių turėjo parinkti 5 privalomas asmenines apsaugos priemones suvirintojo profesijai ir jomis aprengti vieną iš komandos dalyvių. Komandas lydėję mokytojai turėjo atsakyti į keturis klausimus, susijusius su viena aktualiausių šių dienų temų – asmens duomenų apsauga.

 

Azartiškai vyko ir ugniagesių užduotis. Čia mokiniai persikūnijo į tikrus ugniagesius ir, apsirengę specialia liepsnoms atsparia apranga, turėjo kiek įmanoma greičiau paruošti pagrindinę ugniagesių darbo įrangą.

 

Žaizdų tvarstymo rungtis buvo pradėta nuo skaitmeniniais kodais užrakintose dėžėse paslėptų tvarsčių paieškų. Visi konkurso „Būk saugus“ dalyviai su praktine tvarstymo užduotimi susitvarkė puikiai.

 

Atlikdami automobilio tinkamumo kelionei vertinimą vyresnių klasių moksleiviai rado visus „didelius“ ir „pavojingus“ naujo automobilio trūkumus: neveikiančius žibintus, stiklo valytuvus, iš ratų išsuktus tvirtinimo varžtus, užstrigusius saugos diržus, klaidas prietaisų skydelyje bei pateiktoje patikros stende užfiksuotų apžiūros rezultatų ataskaitoje. Geriausia pripažinta komanda, visas technines problemas įvardijusi per trumpiausią laiką.

 

Po privalomųjų užduočių kartodrome mokiniai bendravo su baikerių klubo ir Kauno technikos kolegijos studentų atstovybės nariais, parengusiais pažintines programas. Vaikai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti specialiųjų tarnybų automobilius, kelioninius motociklus, gamyklinį ralio bolidą, senovinį automobilį, naujus  automobilius ir elektrinius dviračius.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Užkrauta per 0.01 sekundes
2,283,381 unikalūs lankytojai