Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Kūrenkime saugiai

Kūrenkime saugiai

Prevencijos akcijos – veiksminga priemonė apsisaugoti nuo gaisrų

 

Atvėsus orams išauga gaisrų, kylančių dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Nors prieš šildymo sezoną visiems individualių namų gyventojams būtina išvalyti suodžius iš dūmtraukių ir krosnių, ne visi tuo pasirūpina. Todėl tradiciškai spalio–gruodžio mėnesiais Prienų rajono savivaldybė kartu su Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prienų priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, pasitelkę UAB „Prienų butų ūkis“, vykdo akciją „Kūrenkime saugiai“.

 

Akcijos tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, labiausiai pažeidžiamai visuomenės daliai – socialiai remtinoms šeimoms, vienišiems asmenims. Tokiems asmenims pagal Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro pateiktą sąrašą padedama išvalyti būstų dūmtraukius, taip pat dalijami informaciniai lankstinukai, aiškinama, kaip eksploatuoti krosnis, kada ir kaip valyti kaminus, taip pat įvertinama elektros instaliacijos būklė, informuojama, kaip elgtis, kad nekiltų gaisras, ir ko imtis jam kilus. Iki metų pabaigos planuojama išvalyti daugiau nei 40 kaminų.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos inicijuota gaisrų prevencijos akcija „Gyvenkime saugiai“ Prienų rajone vyksta visus metus. Ją organizuoja Prienų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Prienų rajono savivaldybė, bendradarbiaudamos su Prienų socialinių paslaugų centru. Šiais metais Prienų rajono ir Birštono savivaldybėse aplankyta beveik 1600 gyventojų.

 

Vykdant akciją Prienų miesto ir rajono gyventojams nemokamai įrengiami dūmų detektoriai, pirmenybę teikiant vienišiems, senesniems, sunkiau gyvenantiems žmonėms, specialistai aiškina, dėl kokių priežasčių gali kilti gaisras, kaip nuo jo apsisaugoti, kur kreiptis nelaimės atveju. Šiais metais Prienų rajono savivaldybė iš civilinės saugos organizavimo lėšų įsigijo 250 dūmų detektorių. Tiems, kurie planuoja įsigyti autonominį dūmų detektorių, patariame atkreipti dėmesį, kad jis būtų sertifikuotas, tai yra paženklintas CE ženklu, kas rodo, jog įrenginys kokybiškas.

 

DĖMESIO!


*Kūrendami židinį ar krosnį nenaudokite šlapių malkų. Degdamas šlapias kuras kur kas greičiau užkemša dūmtraukius. Šlapios malkos labiau rūksta, išskirdamos labai lipnų, ant sienelių nusėdantį kondensatą. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą.

*Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Kol kūrenasi krosnis, nereikėtų išeiti iš namų, draudžiama patikėti jų priežiūrą mažamečiams vaikams. Pavojų gyvybei kelia ne tik ugnis, bet ir kūrenimo metu susidariusios smalkės.

*Patariama gyventojams įsirengti dūmų detektorius ir atsargiai elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, nepalikti neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais, naudotis tik techniškai tvarkingais elektriniais buitiniais, šildymo prietaisais.

*Kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsdami kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Užkrauta per 0.01 sekundes
2,534,352 unikalūs lankytojai