Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Gyvenkime saugiai

Gyvenkime saugiai

Gyvenkime saugiai“ – saugios gyvensenos renginys visai šeimai

 

Marijampolės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje apsilankė šeimos su savo mažamečiais vaikais. Tokią dovaną Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba rugsėjo 1-ąją suruošė visuomenei visoje savo aptarnaujamoje teritorijoje. 

 

Šia dovana savo kodėlčiukus sugalvojo  apdovanoti iniciatyvios mamytės. Marijampolės ugniagesius aplankę mažyliai mokėsi saugiai elgtis su degtukais, atskirti, kokie daiktai tinkami žaisti, o kokie – ne, mokė saugiai elgtis išdykusį meškiuką Jorį ir spalvino knygeles. O kol vaikai buvo užsiėmę spalvinimu, su tėveliais buvo aptarti saugaus būsto klausimai.

Pratybos

Pratybos

Pirmą kartą organizuotos didelio masto pratybos „Kėdainių tauras 2019“

 

Rugsėjo 13–15 dieną Kėdainių mieste vyko Lietuvos šaulių sąjungos pratybos, kuriose dalyvavo ne tik Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, bet ir Kauno miesto Greitosios medicinos pagalbos padaliniai, Kauno apskrities VPK Kėdainių rajono policijos ekipažas. Iš viso pratybose dalyvavo daugiau nei 200 žmonių. Vienas iš tikslų buvo praktiškai patikrinti Lietuvos šaulių sąjungos pajėgumus suteikti paramą Valstybinėms tarnyboms esant ekstremaliai situacijai Kėdainių rajone.

 

Bendradarbiavimas

Bendradarbiavimas

Vokietijos Lipės apskrities ir Kauno bendradarbiavimo trisdešimtmetis

 

Draugystė tarp Kauno ir Vokietijos Lipės apskrities užsimezgė dar 1988-aisiais, o bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1989 metais. Šie ryšiai unikalūs, nes Kaunas tuomet dar buvo sovietinis miestas, o Lipės apskritis atstovavo Vakarų Vokietijai. Nuo to meto palaiko ryšius daug abiejų šalių žmonių, vyksta įvairių organizacijų bendravimas.

 

Tuomečiam Kauno ugniagesių viršininkui pulkininkui Vitui Rimkui kilo mintis susidraugauti su kolegomis ugniagesiais, jis stebėjo Vakarų savanoriškos priešgaisrinės apsaugos raidą, jos santykį su valstybine priešgaisrine tarnyba, domėjosi savanoriškos priešgaisrinės apsaugos organizavimo tvarka. Visi buvo tikri, kad geros Vakarų šalių savanorystės tradicijos būtinai ateis į mūsų kraštą, ir tam buvo ruošiamasi. Ne paslaptis, kad užmegzti bendravimą skatino ir tai, jog į kai kurias miesto organizacijas pradėjo eiti materialinė parama iš užsienio. O parama tuo metu gana skurdžiai gyvenančiai tarnybai buvo labai reikalinga.

Lempų pavojus

Lempų pavojus

Taupiųjų lempučių poveikis sveikatai ir aplinkai

 

Vienoje energiją taupančioje lemputėje yra maždaug 5 mg gyvsidabrio – net 100 kartų mažiau nei įprastame gyvsidabrio termometre. Sveikatai pavojingas kiekis yra 100 mg pasklidusių gyvsidabrio garų, o grėsmę žmogaus gyvybei kelia 300 mg. Sunerimti dėl sveikatos turėtume tik tuomet, jei vienoje vietoje sudužtų 20, o dėl gyvybės – 60 lempučių. Paprastai tokių nelaimingų atsitikimų neįvyksta, o netyčia sudaužius taupiąją lemputę, nereikia panikuoti – užtenka vos 10–15 minučių gerai pravėdinti patalpas, šukes sudėti į atskirą maišelį, o dūžio vietą kruopščiai išvalyti drėgnu popieriniu rankšluosčiu. 

Gyvsidabris

Gyvsidabris

Ką daryti sudužus termometrui

 

 

Nemažai gyventojų, ypač vyresnio amžiaus, namuose dar naudoja gyvsidabrio termometrus. Kaip elgtis sudužus termometrui? Pavojingas yra ne gyvsidabris, o jo garai. Sudužus termometrui tikimybė apsinuodyti gyvsidabrio garais yra labai maža dėl jame esančio nedidelio gyvsidabrio kiekio.

Užkrauta per 0.01 sekundes
2,110,960 unikalūs lankytojai