Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Šildymo sezonas

Šildymo sezonas

Kad neužsidegtumėte

 

Prasidėjus vėsiajam sezonui kiekvieną parą ugniagesiams dešimtis kartų tenka budėti šalia pastatų ir laukti, kol dūmtraukiuose išdegs suodžiai. Dėl to kalti namų savininkai, nepakankamai dėmesio skiriantys savo šeimos narių saugumui ir nesilaikantys Gaisrinės saugos taisyklių. Pagal Bendrąsias gaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Dūmtraukiai privalo būti tvarkingi, iš išorės išbalinti, kad matytųsi aprūkę įskilimai.

 

Kiemai

Kiemai

Neatsakingi kaimynai rizikuoja savo ir kitų gyvybėmis

 

Sudėtingas privažiavimas prie daugiabučių yra viena iš didžiausių problemų, siekiant gelbėti žmonių gyvybes ir turtą. Kadangi automobilių mieste daugėja, nuolat pasitaiko įvykių, kai nėra galimybės arba sudėtinga privažiuoti prie daugiabučių namų, nes gyventojai automobilius stato ne tik tam skirtose vietose, bet ir ant šaligatvių bei žaliosios vejos. Pagrindiniai pavojai dėl neatsakingai paliktų automobilių kyla, kai reikia privažiuoti prie daugiaaukščio pastato automobilinėms kopėčioms.

 

Padėka

Padėka

Gyvūnų gelbėjimas

Gyvūnų gelbėjimas

Ugniagesiai išgelbėjo mažytį kačiuką

 

Taip, užsienyje gaisrininkų pagalba į bėda patekusiems keturkojams – įprastas reikalas, bet čia juk Lietuva. Pas mus vis dar gajus įsitikinimas, kad keturkojė gyvybė dažnai nedaug ko verta. Ypač, kai kalba pasisuka apie valstybinių įstaigų įsikišimą. „Nieko, – galvoju, – svarbu, kad atvažiuotų. Aš juos užmušiu savo draugiškumu – neturės, kur dėtis“. Bet vietoj niurgzlių didele raudona gaisrininkų mašina atvyksta trijų malonių vyrų trijulė – Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-oji komanda. Arba kitaip – Šančių ugniagesiai! Jie nesielgia arogantiškai, nepyksta, nesierzina, nesišaipo iš mano rūpinimosi į bėdą pakliuvusiu katinu. Vietoj to ramiai ir metodiškai pradeda tartis, kaip jam padėti. Apžiūrinėja akaciją, traukia kilometrines kopėčias, vertina aukštį. „Aukštai įsikabarojo“ – konstatuoja su autoritetu balse. „Aha...“ – pritariu, jau nutirpusi ir dėl to, kad katinui tikrai bus padėta, ir dėl oraus ir mielo specialistų elgesio.

 

Padėka

Padėka
Užkrauta per 0.01 sekundes
2,283,298 unikalūs lankytojai