Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Bendradarbiavimas

Bendradarbiavimas

Vokietijos Lipės apskrities ir Kauno bendradarbiavimo trisdešimtmetis

 

Draugystė tarp Kauno ir Vokietijos Lipės apskrities užsimezgė dar 1988-aisiais, o bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1989 metais. Šie ryšiai unikalūs, nes Kaunas tuomet dar buvo sovietinis miestas, o Lipės apskritis atstovavo Vakarų Vokietijai. Nuo to meto palaiko ryšius daug abiejų šalių žmonių, vyksta įvairių organizacijų bendravimas.

 

Tuomečiam Kauno ugniagesių viršininkui pulkininkui Vitui Rimkui kilo mintis susidraugauti su kolegomis ugniagesiais, jis stebėjo Vakarų savanoriškos priešgaisrinės apsaugos raidą, jos santykį su valstybine priešgaisrine tarnyba, domėjosi savanoriškos priešgaisrinės apsaugos organizavimo tvarka. Visi buvo tikri, kad geros Vakarų šalių savanorystės tradicijos būtinai ateis į mūsų kraštą, ir tam buvo ruošiamasi. Ne paslaptis, kad užmegzti bendravimą skatino ir tai, jog į kai kurias miesto organizacijas pradėjo eiti materialinė parama iš užsienio. O parama tuo metu gana skurdžiai gyvenančiai tarnybai buvo labai reikalinga.

Lempų pavojus

Lempų pavojus

Taupiųjų lempučių poveikis sveikatai ir aplinkai

 

Vienoje energiją taupančioje lemputėje yra maždaug 5 mg gyvsidabrio – net 100 kartų mažiau nei įprastame gyvsidabrio termometre. Sveikatai pavojingas kiekis yra 100 mg pasklidusių gyvsidabrio garų, o grėsmę žmogaus gyvybei kelia 300 mg. Sunerimti dėl sveikatos turėtume tik tuomet, jei vienoje vietoje sudužtų 20, o dėl gyvybės – 60 lempučių. Paprastai tokių nelaimingų atsitikimų neįvyksta, o netyčia sudaužius taupiąją lemputę, nereikia panikuoti – užtenka vos 10–15 minučių gerai pravėdinti patalpas, šukes sudėti į atskirą maišelį, o dūžio vietą kruopščiai išvalyti drėgnu popieriniu rankšluosčiu. 

Gyvsidabris

Gyvsidabris

Ką daryti sudužus termometrui

 

 

Nemažai gyventojų, ypač vyresnio amžiaus, namuose dar naudoja gyvsidabrio termometrus. Kaip elgtis sudužus termometrui? Pavojingas yra ne gyvsidabris, o jo garai. Sudužus termometrui tikimybė apsinuodyti gyvsidabrio garais yra labai maža dėl jame esančio nedidelio gyvsidabrio kiekio.

Renginiai

Renginiai

Drakono valčių festivalis

 

Rugsėjo 14 dieną Kaune, Nemuno upėje ties Daugirdo amfiteatru, vyko „Drakono valčių festivalis Kaunas 2019“, kurio metu dėl prizinių vietų rungėsi 9 komandos (po 22 dalyvius). Kauno priešgaisrinei gelbėjimo valdybai festivalyje atstovavo 5-osios komandos irkluotojai. Jie užėmė garbingą antrąją vietą. Komandą sudarė vadovas, komandos kapitonas, 20 irkluojančių komandos narių ir būgnininkas.

Renginiai

Renginiai
Užkrauta per 0.02 sekundes
2,218,585 unikalūs lankytojai