Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!
ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Karantinas

Karantinas

Mes liekame čia, jūs likite namuose!

 

Šiuo Lietuvai ir visam pasauliui sunkiu metu mes, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai, raginame visus Lietuvos ugniagesius gelbėtojus, jų šeimų narius bei kitus artimuosius solidarizuotis ir būti pilietiškais žmonėmis.

Savanoriai

Savanoriai

Ugniagesiai savanoriai COVID-19 akivaizdoje

 

Įsismarkavus koronaviruso pandemijai, Kauno rajono ugniagesiai savanoriai suskubo į pagalbą Savivaldybės administracijai, kuri turėjo skubiai suorganizuoti izoliuojamų asmenų pervežimą iš Kauno oro uosto. Karmėlavoje įsikūrusiame oro uoste yra valstybės sienos kirtimo zona, todėl, remiantis Vyriausybės sprendimu, visus atvykėlius privalėjo priimti ir suregistruoti savivaldybė, kurios teritorijoje ši zona yra. Po to savo gyventojus pasiėmė savivaldybės, kuriose jie gyvena.

Gaisras

Gaisras

Namukas išgelbėtas, bet jo šeimininkas – ligoninėje

 

Kovo 26 dieną, 14:45 val., Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Kaune, Zarasų gatvėje, dega namas. Atvykusius ugniagesius pasitiko garbaus amžiaus gyventojas, iš namo rūko dūmai. Vieno aukšto mediniame name, 10 m² ploto kambaryje, degė tepalinis radiatorius. Per gaisrą išdegė 2 m² medinių grindų, aprūko kambarys. Name nebuvo įrengta dūmų detektoriaus. Gesindamas gaisrą namo šeimininkas, galimai prisikvėpavęs dūmų, greitosios pagalbos medikų buvo išvežtas į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikas. 

Smalkės

Smalkės

Smalkių jutikliai gali išgelbėti nuo apsinuodijimo ir galimos žūties

 

Apsinuodijimai anglies monoksidu (smalkėmis) užima trečią vietą po apsinuodijimų vaistais ir alkoholiu, todėl labai svarbu apsisaugoti patiems nuo galimybės apsinuodyti ar net žūti nuo šių dujų ir panaikinti apsinuodijimo šiomis dujomis riziką.

 

Smalkės yra ypač nuodingos bespalvės ir bekvapės dujos. Per kvėpavimo takus patekusios į kraują sutrikdo deguonies tiekimą iš kraujo į organizmą. Priklausomai nuo smalkių koncentracijos ir poveikio laiko, jaučiami įvairūs negalavimai – nuovargis, pykinimas, migrena, galvos svaigimas, traukuliai, kvėpavimo, koordinacijos sutrikimai. 

Karantinas

Karantinas

Dėl valstybinės priešgaisrinės priežiūros

 

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai laikinai nevykdys prevencinių akcijų (išskyrus informacines); planinių priešgaisrinių techninių patikrinimų; pavojingų objektų patikrinimų;. nagrinėjant asmenų skundus ir prašymus nevykdys faktinių aplinkybių patikrinimo vietoje. Tai galios iki karantino atšaukimo.

 

Užkrauta per 0.02 sekundes
2,682,516 unikalūs lankytojai