Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Vaidoto gatvėje degė namas

Vaidoto gatvėje degė namas

Vaidoto gatvėje degė namas

 

Ketvirtadienį, 12 val. 10 min., Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Kaune, Vaidoto g., dega gyvenamasis namas. Į gaisrą buvo išsiųstos trys ugniagesių cisternos.

Atvykus pirmosioms ugniagesių pajėgoms paaiškėjo, kad namas dega atvira liepsna, ugnis į jį greičiausiai persimetė nuo šalia taisomo VW „Transporter“ automobilio. Pamainos vadas, įvertinęs situaciją, radijo ryšiu paprašė daugiau pajėgų, kadangi šalia liepsnojančio pastato stovėjo keli gyvenamieji namai. Pajėgos buvo išsiųstos pagal antrąjį pajėgų išsiuntimo numerį – penkios autocisternos.

Atvykę policijos pareigūnai reguliavo eismą Vaidoto gatve.

12 val. 41 min. gaisras buvo lokalizuotas, bet ugnis nenumalšinta.

12 val. 44 min. buvo atjungta elektra ir išneštas dujų balionas, galėjęs sukelti sprogimą.

Gaisras numalšintas 13 val. 10 min.

Medikai vietoje pirmąją pagalbą suteikė vienam vyrui, apdegusiam rankas.

Vanduo gaisrui gesinti buvo tiekiamas iš netoli Vaidoto g. esančio gaisrinio hidranto. Gaisrą gesino keturios ugniagesių grandys, buvo panaudoti 4 gesinimo švirkštai.

Degančio pastato savininkas patyrė didelių nuostolių – sudegė lengvasis automobilis, nudegė namo stogas, išdegė pastato vidus. Operatyvių pamainos vadovo veiksmų dėka ugnis neišplito į šalia esančius pastatus.

Kauno APGV skyrininkas geriausias Lietuvoje

Kauno APGV skyrininkas geriausias Lietuvoje

Kauno APGV skyrininkas geriausias Lietuvoje

 

Rugsėjo 2 dieną Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokykloje jau penktą kartą surengtas Geriausio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkursas. Jame savo žinias ir gebėjimus demonstravo geriausi šalies budinčių pamainų ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnai – ugniagesiai gelbėtojai, skyrininkai, pamainos vadai, vairuotojai, Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriai ir pajėgų valdytojai, nugalėję pirmajame ir antrajame šio konkurso etapuose rajonuose ir apskrityse.

 

Geriausiu skyrininku buvo pripažintas ir pirmąją vietą užėmė Povilas Mėlinis iš Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos.

 

Konkurse buvo vertinamos pamainos vadų, skyrininkų, ugniagesių gelbėtojų ir vairuotojų teorinės žinios, jie stengėsi kuo greičiau apsirengti apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, gesinti gaisrą, nugabenti tariamą nukentėjėlį pirmosios pagalbos darbuotojams. Vairuotojams buvo surengtas vairavimo meistriškumo patikrinimas. Susumavus visus rezultatus Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda užėmė trečiąją vietą. Ji apdovanota 2 tūkst. Lt čekiu.

Kaune – žaibiška gelbėjimo operacija

Kaune – žaibiška gelbėjimo operacija

Kaune – žaibiška gelbėjimo operacija

 

Ketvirtadienio popietę į Kauno technologijos universiteto studentų miestelį sulėkė ugniagesių gelbėtojų, policijos bei greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Iš Elektronikos rūmų, kilus gaisrui, buvo evakuota per 200 žmonių, kai kuriems iš jų prireikė medikų pagalbos.

Taip prasidėjo bendra Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kauno technologijos universiteto organizacijų „Baltai juoda“ ir „Tvirtovė“ pratybos „Išsigelbėk per 30 sekundžių“.

Renginio pavadinimas susijęs su evakuacijos laiku – būtent per tiek laiko studentai buvo evakuoti iš pastato.

 

 

 

 

 

Neatsakinga slauga – nesaugi senatvė

Neatsakinga slauga – nesaugi senatvė

Neatsakinga slauga – nesaugi senatvė

 

Šių metų rugpjūčio 31 dieną Samylų seniūnijoje, Laumėnų kaime, sodininkų bendrijoje „Pajūris“, degė privačių senelių globos namų dūmtraukis, nuo jo buvo užsidegusios kamino apšildymo medžiagos. Buvo kilusi grėsmė gaisrui išplisti, tad galėjo ne tik sudegti visas pastatas, bet ir žūti visi globos namų gyventojai, kadangi buvo ne tik netinkamai įrengtas dūmtraukis, bet ir nenumatyti evakavimo iš pastato keliai. Laimei, gaisras neišplito, nes jį laiku pastebėjo ir gesintuvu užgesino globos namų darbuotojai. Labai gerai, kad šie senelių namai bent buvo apsirūpinę pirminėmis gesinimo priemonėmis ir apskritai, kad buvo žmogus, mokantis naudotis gesintuvu.

 

Ugniagesiai – Mokslo ir žinių dienos renginyje

Ugniagesiai – Mokslo ir žinių dienos renginyje

Ugniagesiai – Mokslo ir žinių dienos renginyje

 

Rugsėjo 1 d. Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai ir ugniagesiai gelbėtojai dalyvavo Mokslo ir žinių dienai skirtame renginyje prie Kauno pilies ,,Sveikas, Rugsėji“. Šventėje dalyvavo miesto mokyklų pirmaklasiai, jų tėveliai, mokytojai ir vyresni mokiniai bei miesto visuomenė.

Prisidėti prie šventės ugniagesius pakvietė renginio organizatoriai Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmai bei R. Garbaravičienės vaikų paramos ir labdaros fondas.

Civilinės saugos skyriaus specialistai renginio lankytojus supažindino su Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai mokė, kaip reikėtų elgtis kilus gaisrui, užsidegus rūbams, o teisingai išsprendusieji pateiktą kryžiažodį buvo apdovanoti smulkiomis ugniagesių parengtomis prevencinėmis dovanėlėmis.

1-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai supažindino lankytojus su priešgaisrine technika bei suteikė galimybę patiems pabandyti ,,užgesinti“ gaisrą. 

Užkrauta per 0.02 sekundes
2,064,053 unikalūs lankytojai