Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!
ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Kauniečio radinys sukėlė specialiasias tarnybas

Kauniečio radinys sukėlė specialiasias tarnybas

Rasta neaiškios kilmės miltelių

 

Lapkričio 27 d., 20.15 val., iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato buvo gautas pranešimas, jog Prancūzų g. atviroje teritorijoje rasti du indai su neaiškios kilmės medžiaga. Atvykę ugniagesiai teritoriją aptvėrė "Stop" juosta. Dozimetrais radiacinio fono pakitimas nenustatytas.

 

Tobulinimasis

Tobulinimasis

Pareigūnai gilino žinias, kaip naudotis termovizoriumi 

 

Lapkričio 25  dieną Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai 5-ojoje komandoje tobulino žinias, susijusias su termovizoriais bei jų veikimu. Jiems buvo papasakota apie termovizorių veikimo principus, sandarą, naujausias technologijas, kuriomis galima aptikti gaisro židinį ar nukentėjusius asmenis. Buvo rodoma įvairi filmuota medžiaga. Uždūmintoje patalpoje praktiškai buvo pademonstruotas termovizorius, kiekvienas dalyvis galėjo tai išbandyti bei pamatyti praktiškai.  

 

Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnams ypač svarbios teorinės ir praktinės pamokos, nes praeitą savaitę iš AB „Freda“ jie gavo dovaną – termovizorių. Tikimės, kad gauta dovana padės likviduojant įvairiausius įvykius.

Savižudybė

Savižudybė

Savaitgalį mėginimas susideginti baigėsi tragiškai

 

Šeštadienį,  9 val. 12 min., Jonavos rajone, Kulvos seniūnijoje, pilietis apsipylė degiu skysčiu ir paskambinęs Bendrojo pagalbos centro telefonu pranešė, kad susidegins. Nedelsiant į panešimo vietą buvo išsiųstos priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos ir greitoji medicinos pagalba. Atvykus minėtai pagalbai nuosavo namo kieme gulėjo apdegęs pilietis ir nejudėjo. Šalia jo jautėsi degaus skysčio kvapas. Ugniagesiams gelbėtojams padedant žmogus, įkeltas į greitosios pagalbos automobilį, dar kvėpavo, tačiau ilgainiui nelaimėlio gyvybė užgeso. Dėl ko buvo ryžtasi tokiam drastiškam žingsniui, sunku pasakyti. Įvykis tiriamas.   

Gaisrinė sauga

Gaisrinė sauga

Gaisrinė sauga – ir dvasininkų rūpestis

 

Lapkričio 19 d. Kauno arkivyskupijos kurijoje vyko arkivyskupijoje tarnaujančių kunigų permanentinio ugdymo susirinkimas. Susirinkime kartu su dvasininkais dalyvavo ir Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius.

 

Savo pranešime „Religinės paskirties pastatų priešgaisrinė sauga“ Kauno APGV viršininkas apžvelgė gaisringumą Kauno apskrityje, gaisrų skaičių religinės paskirties pastatuose per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje. Buvo atkreiptas dėmesys, kad per šį laikotarpį religinės paskirties pastatai degė 12 kartų: septynis kartus – bažnyčios, vieną kartą cerkvė, keturis kartus – kiti pastatai, priklausantys parapijoms. Buvo kalbama, kaip šių gaisrų buvo galima išvengti arba bent kokios priemonės (šiuolaikinės technologijos) būtų padėjusios nepatirti juose tokių didelių nuostolių. 

Kaminai

Kaminai

Pasirūpinta senjorais

 

Lapkričio 18 d., Birštono savivaldybėje vyko akcija „Kūrenkime saugiai“. Akcijos tikslas – išvalyti Birštono savivaldybėje gyvenančių senjorų, vienišų žmonių namų kaminus, paaiškinti jiems, kaip reikia kūrenti saugiai, ir namuose įrengti autonominius dūmų detektorius. Naujieji dūmų detektoriai yra dar labiau pritaikyti vyresnio amžiaus, silpnesnę klausą turintiems asmenims, nes jie  skleidžia stiprų įspėjamąjį garsą, maitinimo elementą keisti reikia ne kasmet, o kas 10 metų. 

Užkrauta per 0.02 sekundes
2,615,433 unikalūs lankytojai