Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Teršalai prie Kauno HE

Teršalai prie Kauno HE

Sekmadienio vakarą teršalai Kauno mariose

 

Rugsėjo 7-osios vakarą,19 val. 35 min., Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Kauno mariose ties Kauno hidroelektrinės užtvanka susikaupęs didelis kiekis nenustatytos kilmės teršalų. Nedelsiant į įvykio vietą buvo išsiųstas Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos gelbėjimo automobilis, ten pat išvyko ir Operacinio vadovavimo skyriaus automobilis su operacijų vadovu.

Atvykus pajėgoms ir atlikus žvalgybą matėsi didelis kiekis melsvai baltos spalvos nuosėdų, jos skleidė nemalonų sugedusios žuvies kvapą.

Piršto gelbėjimo operacija

Piršto gelbėjimo operacija

Piršto gelbėjimo operacija

 

Rugsėjo 4-ąją, 15 val. 44 min., Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesiai skubėjo į vieną Šarkuvos gatvės namą gelbėti aštuonmetės, kurios pirštas buvo įstrigęs į pašto dėžutės durelių plyšį.

Ugniagesiams gelbėtojams tai buvo nelengva užduotis, mat pirštelis buvo sužalotas ir pradėjęs tinti, belaisvinant jį mergaitę buvo rizikinga dar labiau sužaloti. Įvykio vietoje buvo ir greitosios pagalbos medikai. Viskas pavyko sklandžiai – buvo išmontuotos pašto dėžutės durelės, mergaitė kartu su jomis pateko į greitosios pagalbos automobilį, o jau ten ugniagesiai milimetras po milimetro metalo žirklėmis ir metalo replėmis atkirpo ir nulankstė metalą.

Vaidoto gatvėje degė namas

Vaidoto gatvėje degė namas

Vaidoto gatvėje degė namas

 

Ketvirtadienį, 12 val. 10 min., Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Kaune, Vaidoto g., dega gyvenamasis namas. Į gaisrą buvo išsiųstos trys ugniagesių cisternos.

Atvykus pirmosioms ugniagesių pajėgoms paaiškėjo, kad namas dega atvira liepsna, ugnis į jį greičiausiai persimetė nuo šalia taisomo VW „Transporter“ automobilio. Pamainos vadas, įvertinęs situaciją, radijo ryšiu paprašė daugiau pajėgų, kadangi šalia liepsnojančio pastato stovėjo keli gyvenamieji namai. Pajėgos buvo išsiųstos pagal antrąjį pajėgų išsiuntimo numerį – penkios autocisternos.

Atvykę policijos pareigūnai reguliavo eismą Vaidoto gatve.

12 val. 41 min. gaisras buvo lokalizuotas, bet ugnis nenumalšinta.

12 val. 44 min. buvo atjungta elektra ir išneštas dujų balionas, galėjęs sukelti sprogimą.

Gaisras numalšintas 13 val. 10 min.

Medikai vietoje pirmąją pagalbą suteikė vienam vyrui, apdegusiam rankas.

Vanduo gaisrui gesinti buvo tiekiamas iš netoli Vaidoto g. esančio gaisrinio hidranto. Gaisrą gesino keturios ugniagesių grandys, buvo panaudoti 4 gesinimo švirkštai.

Degančio pastato savininkas patyrė didelių nuostolių – sudegė lengvasis automobilis, nudegė namo stogas, išdegė pastato vidus. Operatyvių pamainos vadovo veiksmų dėka ugnis neišplito į šalia esančius pastatus.

Kauno APGV skyrininkas geriausias Lietuvoje

Kauno APGV skyrininkas geriausias Lietuvoje

Kauno APGV skyrininkas geriausias Lietuvoje

 

Rugsėjo 2 dieną Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Ugniagesių gelbėtojų mokykloje jau penktą kartą surengtas Geriausio valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūno konkursas. Jame savo žinias ir gebėjimus demonstravo geriausi šalies budinčių pamainų ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnai – ugniagesiai gelbėtojai, skyrininkai, pamainos vadai, vairuotojai, Bendrojo pagalbos centro skambučių administratoriai ir pajėgų valdytojai, nugalėję pirmajame ir antrajame šio konkurso etapuose rajonuose ir apskrityse.

 

Geriausiu skyrininku buvo pripažintas ir pirmąją vietą užėmė Povilas Mėlinis iš Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Raseinių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos.

 

Konkurse buvo vertinamos pamainos vadų, skyrininkų, ugniagesių gelbėtojų ir vairuotojų teorinės žinios, jie stengėsi kuo greičiau apsirengti apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, gesinti gaisrą, nugabenti tariamą nukentėjėlį pirmosios pagalbos darbuotojams. Vairuotojams buvo surengtas vairavimo meistriškumo patikrinimas. Susumavus visus rezultatus Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda užėmė trečiąją vietą. Ji apdovanota 2 tūkst. Lt čekiu.

Kaune – žaibiška gelbėjimo operacija

Kaune – žaibiška gelbėjimo operacija

Kaune – žaibiška gelbėjimo operacija

 

Ketvirtadienio popietę į Kauno technologijos universiteto studentų miestelį sulėkė ugniagesių gelbėtojų, policijos bei greitosios medicinos pagalbos automobiliai. Iš Elektronikos rūmų, kilus gaisrui, buvo evakuota per 200 žmonių, kai kuriems iš jų prireikė medikų pagalbos.

Taip prasidėjo bendra Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Kauno technologijos universiteto organizacijų „Baltai juoda“ ir „Tvirtovė“ pratybos „Išsigelbėk per 30 sekundžių“.

Renginio pavadinimas susijęs su evakuacijos laiku – būtent per tiek laiko studentai buvo evakuoti iš pastato.

 

 

 

 

 

Užkrauta per 0.02 sekundes
2,218,632 unikalūs lankytojai