Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

ARTIMUI PAGALBA - DIEVUI GARBĖ
Nemuno g. 2-1, LT - 44294, Kaunas tel. (8-37) 37 23 37, faks. (8-37) 37 23 39
el. p. kaunas.pgv@vpgt.lt

Atlaidai Šiluvoje

Atlaidai Šiluvoje

Kartu į atlaidus – jau septintąjį kartą

 

Rugsėjo 8 d. Šiluvoje buvo aukojamos šv. Mišios už policijos, Valstybės sienos apsaugos ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojus bei jų šeimas. Šiluvoje vykstantys Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gimimo (Šilinių) atlaidai šiemet skirti Šeimos metams. Į Šiluvą susirinkę pareigūnai žygiavo bendroje rikiuotėje, nešė Lietuvos policijos ir Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vėliavas.
 

Šv. Mišias aukojo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

Į Šilinių atlaidus pareigūnai vyko jau septintąjį kartą.

 

Kaip atskirti pareigūnus

Kaip atskirti pareigūnus

Kaip atskirti ugniagesį gelbėtoją nuo policijos pareigūno

 

Daugelis Lietuvos Respublikos piliečių neretai painioja valstybės pareigūnus, tiesiog nežinodami jų skiriamųjų ženklų ir uniforminės aprangos. Turbūt ne vienas, pamatęs einantį uniformuotą asmenį, savęs paklausiame, – "Kas tai?", "Kokiai organizacijai jis priklauso?" Mūsų nežinojimas tuo ir pasibaigia, palydime akimis gražiai atrodantį valstybės tarnautoją, o klausimas lieka neatsakytas

Kad taip nebūtų, kiekvienam save gerbiančiam Lietuvos  gyventojui verta žinoti, kuo skiriasi Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei Policijos departamento vidurinės ir aukštesniosios grandies pareigūnų tarnybinės uniformos.

Gaisras naktį

Gaisras naktį

Naktį Aleksote degė lengvasis automobilis "Audi A4"

 

Naktį Kaune, Aleksote, degė lengvasis automobilis "Audi A4". Nuo degančio automobilio užsidegė šalia stovėjusi automobilio priekaba ir joje buvę daiktai. Iki ugniagesių atvykimo ugnis plito toliau ir užsidegė gretimo namo terasa, nuo karščio praedėjo lydytis namo apdaila. Atvykę Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai sustabdė gaisro plitimą ir jį užgesino. Gaisrą malšino Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos dvi autocisternos ir Garliavos komandos autocisterna. Spėjama, kad automobilis buvo padegtas.

Teršalai prie Kauno HE

Teršalai prie Kauno HE

Sekmadienio vakarą teršalai Kauno mariose

 

Rugsėjo 7-osios vakarą,19 val. 35 min., Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Kauno mariose ties Kauno hidroelektrinės užtvanka susikaupęs didelis kiekis nenustatytos kilmės teršalų. Nedelsiant į įvykio vietą buvo išsiųstas Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-iosios komandos gelbėjimo automobilis, ten pat išvyko ir Operacinio vadovavimo skyriaus automobilis su operacijų vadovu.

Atvykus pajėgoms ir atlikus žvalgybą matėsi didelis kiekis melsvai baltos spalvos nuosėdų, jos skleidė nemalonų sugedusios žuvies kvapą.

Piršto gelbėjimo operacija

Piršto gelbėjimo operacija

Piršto gelbėjimo operacija

 

Rugsėjo 4-ąją, 15 val. 44 min., Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesiai skubėjo į vieną Šarkuvos gatvės namą gelbėti aštuonmetės, kurios pirštas buvo įstrigęs į pašto dėžutės durelių plyšį.

Ugniagesiams gelbėtojams tai buvo nelengva užduotis, mat pirštelis buvo sužalotas ir pradėjęs tinti, belaisvinant jį mergaitę buvo rizikinga dar labiau sužaloti. Įvykio vietoje buvo ir greitosios pagalbos medikai. Viskas pavyko sklandžiai – buvo išmontuotos pašto dėžutės durelės, mergaitė kartu su jomis pateko į greitosios pagalbos automobilį, o jau ten ugniagesiai milimetras po milimetro metalo žirklėmis ir metalo replėmis atkirpo ir nulankstė metalą.

Užkrauta per 0.01 sekundes
2,283,475 unikalūs lankytojai