Tapk ugniagesiu gelbėtoju


Mokomoji parodėlė


Susipažinkite su ugniagesybos sportu!
Susipažinkite su ugniagesybos sportu!

 

Pirmosios žinios apie ugniagesybos sportą užfiksuotos per 1945 m. rugsėjo 7–10 dienomis Kaune įvykusias Lietuvos ugniagesybos taikomojo sporto varžybas. Šių varžybų nugalėtojais tapo Kauno miesto komanda, aplenkusi Vilniaus miesto, Ugniagesių mokyklos, Panevėžio ir Šiaulių komandas. Pirmaisiais čempionais tapo K. Pūras, Blažys, B. Daugirdas, Ratkevičius. Kauno ir Vilniaus varžytuvės Respublikos pirmenybėse tęsiasi iki šių dienų.


Daugiau apie ugniagesybos sportą galite sužinoti apsilankę svetainėje www.firesport.lt.

 

UGNIAGESYBOS SPORTO RUNGTYS

Kopimas kopėčiomis į 4-ąjį mokomojo bokšto aukštą

 

 

Sportininkas startuoja apsirengęs atitinkamą sportinę aprangą, apsiavęs specialią avalynę, užsidėjęs apsauginį šalmą, užsisegęs ugniagesio diržą ir pasiėmęs 4,10 m ilgio bei 8,5 kg svorio kopėčias su kabliu. Po starto su kablinėmis kopėčiomis įveikia 32,25 m ruožą iki mokomojo bokšto, užkabina kablines kopėčias į antrojo mokomojo bokšto aukšto palangę ir pakabintomis kopėčiomis užlipa iki antrojo aukšto mokomojo bokšto lango, sėdasi ant palangės ir permeta kablines kopėčias į trečiąjį mokomojo bokšto langą. Kartodamas šiuos veiksmus, pasiekia ketvirtąjį aukštą ir finišuoja. Bendras pasikėlimo aukštis – 11 metrų. Lietuvos rekordas – 13,69 s – priklauso vilniečiui Justinui Gikui.

 

100 metrų bėgimas su kliūtimis

 

 

Sportininkas startuoja apsirengęs atitinkamą sportinę aprangą ir specialią avalynę, užsidėjęs apsauginį šalmą, užsisegęs ugniagesio diržą ir rankoje laikydamas ugniagesių švirkštą. Po starto bėga 23 metrus ir įveikia 2 metrų tvorą, paima dvi žarnas, kurios padėtos 5 metrai už tvoros, paskui įveikia 1 m 20 cm aukščio buomą (8 m ilgio ir 18 cm pločio) su nuožulniomis užbėgimo ir nubėgimo lentomis, bėgdamas sujungia dvi laisvas žarnų sujungimo galvutes, vieną prijungia prie skirstytuvo, esančio už 25 m nuo buomo, kitą – prie švirkšto, ir finišuoja. Lietuvos rekordas – 15,89 s – priklauso vilniečiui Justinui Gikui.

 

 Ugniagesių estafetė 4 × 100 metrų

 

 

Komandinė rungtis. Estafetės lazdelę atstoja ugniagesių švirkštas. Galutinis komandos rezultatas priklauso nuo visų estafetės dalyvių. Pirmame etape su glaustinėmis kopėčiomis įveikiamas namelis, antrame − 2 m tvora, trečiame įveikiamas buomas ir daromi sujungimai prie skirstytuvo bei švirkšto. Labai svarbus yra paskutinis etapas, kuriame dalyvis, su gesintuvu nubėgęs 50 metrų, užgesina degantį skystį metaliniame inde, įveikia dar 50 metrų atstumą ir finišuoja. Lietuvos rekordas – 57,29 s.

 

Kovinis išsidėstymas

 

 

Tai sąlyginis gaisro gesinimas panaudojant motorinį siurblį ar kitą gaisrinę techniką. Šią rungtį atlieka visa komanda. Rekordas – 29,01 s.

Užkrauta per 0.00 sekundes
3,397,084 unikalūs lankytojai